Loading...

Výhody Video Online Marketingu pre malé firmy.

12 jan 18 Written by  Rastislav Pepel
Výhody Video Online Marketingu pre malé firmy.

V tomto príspevku sa budeme zaoberať tým, ako môže video online marketing pomôcť vašej firme, byť prínosom a ako by ste mohli podporiť začlenenie videa do svojho marketingového plánu (vhodné aj pre miestne malé prevádzky).

1. Vytvorte uvítacie video pre vašu domovskú stránku
Vaša webová stránka je vaša šanca urobiť skvelý prvý dojem a uvítacie video vám môže pomôcť dosiahnuť ho. Využite túto príležitosť a nechajte návštevníkov vedieť kto ste, čo robíte a hodnotu vášho produktu alebo služby zákazníkovi.
Vaše uvítacie video by malo odrážať typ podnikania, ktorý robíte. Miestny obchod s remeselnými výrobkami bude mať úplne odlišné cieľové publikum ako pekáreň. Uistite sa, že prispôsobíte svoju správu zákazníkovi. Účinným sprostredkovaním hodnoty vašej firmy budú zákazníci pravdepodobne viac prechádzať predajnou cestou.

 

2. Informačné video produktov
Nie je lepší spôsob, ako ukázať svojim zákazníkom, prečo potrebujú vaše produkty alebo služby než zvýraznením ich hodnoty v krátkom videu. Ak vlastníte malý butik, rozsiahle zábery vášho jedinečného inventára vám pomôžu zachytiť oči potenciálneho zákazníka. Bary a reštaurácie môžu ukázať svoje vynikajúce jedlo a zábavnú atmosféru. Nielenže vaše informačné video ukáže váš produkt alebo službu v pozitívnom svetle, ale pomôže vám odpovedať na prieskumné otázky, ktoré potenciálni zákazníci môžu mať.

 

3. Výukové videá v blogových príspevkoch
Ak pokyny pre text alebo obrázky nestačia, použite video tutoriály, ktoré zákazníkom zobrazujú ako funguje váš produkt. Jednoducho sledovateľné a informatívne video tutoriály sú výborným spôsobom, ako potešiť vášho súčasného zákazníka. Tiež ukazujú potenciálnym klientom, že poskytujete nepretržitú podporu.
Dôrazom pre vaše video tutoriály by malo byť poskytovanie jasných a užitočných informácií o vašom produkte. Videá môžu vyzerať skvele, ale ak nespĺňajú otázky, ktoré môžu mať zákazníci je to v podstate zbytočné.

4. Predvedenie výrobku
Podobne ako u výukového videa demo produktu môže zákazníkovi tiež ukázať, ako váš produkt funguje. Ukážky vám však umožňujú hlbšie sa ponoriť do úžitku vášho produktu alebo služby. Tu sa môžete dostať do nuance vášho produktu tým, že poskytnete svojmu zákazníkovi oveľa podrobnejší popis jeho použitia a hodnoty. Premýšľajte o príručke ako o príbehu a deme produktu ako o celovečernom filme.

 

5. Video e-maily
Každá firma bojuje o drahocenný čas svojich nových zákazníkov. Ako rýchlo môžete poslať správu s nafúknutými e-mailovými schránkami? Krátke video vo vašom e-maile vám pomôže vyčnievať z davu, ľahko ho prezrieť a zanechať na vášho zákazníka dojem. Tak často sú zákazníci bombarovaní s textovými e-mailmi, že video správa od vás alebo vášho tímu je osobný dotyk, ktorý ide dlhou cestou životnosti. Ale uistite sa, že nie ste „prenasledovateľ“, najmä ak posielate neosobný e-mail. Tým sa zabezpečí, že bez ohľadu na to, ako krátko príjemca sleduje vaše video, dostane potrebné informácie na vykonanie ďalších krokov.

 

6. Nahrávky obrazovky
Ak ponúkate softvér, aplikáciu alebo inú digitálnu službu, zaznamenávanie obrazovky počas navigácie vášho produktu môže byť pre potenciálnych zákazníkov neoceniteľné. Knižnica spoločných akcií, riešenie problémov a zvýraznenie funkcií môže zlepšiť spokojnosť zákazníkov a zvýšiť používanie vášho produktu. Tieto záznamy na obrazovke sú tiež skvelým zdrojom pre vaše zákaznícke tímy; rýchla a ľahko prístupná databáza na presmerovanie zákazníkov im do určitej miery vyčarí úsmev.

 

7. Tip dňa videá
Zostaňte na špičkovej úrovni s krátkymi 30 sekundovými videami "Tip dňa". Užitočné videoklipy môžu zahŕňať širokú škálu tém, ktoré sa týkajú vašej firmy, produktu alebo dokonca priemyslu. Urobte si čas na krátke zvýraznenie prehliadnutých funkcií vášho produktu. Alebo ukážte zákazníkovi, ako čistiť alebo opravovať váš produkt. Čo robí tieto videá tak dôležité je to, že ste sa vo vašom odvetví usadili ako autorita.
Vytváranie videí pre vašu firmu je jednoduchý a efektívny spôsob, ako osloviť nových zákazníkov a baviť ich, informovať i pomáhať existujúcim zákazníkom. Pri vytváraní videí, bez ohľadu na formát sa uistite sa, že slúžia účelu. Či už online video odpovedá na bežnú otázku, poskytuje pohľad na vašu firmu alebo zvýrazní funkcie, pre vašu firmu a vašich zákazníkov je dôležité, aby videá prinášali vašej značke hodnotu.

Ak chcete začať, napíšte mi, rád poradím.


Rastislav Pepel je stratégom služby SalesManago spoločnosti Virtue..

 

 All works

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie o novinkách Virtue v súlade s GDPR a vyhlásením o ochrane súkromia.