Loading...

5 výrobných etáp pre video

08 feb 18 Written by  Rastislav Pepel
5 výrobných etáp pre video

V tomto príspevku sa budeme zaoberať tým, ako vytvoriť video, ktoré bude pre vašu firmu prínosom. Naučíte sa užitočné kroky od stratégie pre video, predprodukčný proces, výrobu, postprodukciu a propagáciu videa.

1. Objav - vaša stratégia pre video
Ak má vaše video generovať výsledky, musí mať jasný smer a účel. Táto úvodná fáza spočíva v objavovaní vašich podnikateľských cieľov - komu je vaše video určené, ako sa bude zobrazovať, akú akciu chcete mať pre diváka a aké výsledky chcete vygenerovať.

 

2. Predprodukčný proces videa
V predvýrobnej fáze určujeme ako dosiahnuť vaše ciele v rámci dohodnutého rozpočtu. Organizujeme rôzne kreatívne prvky, ako napríklad video scenár, storyboard, herecké talenty a detaily nakrúcania. V prípade potreby zostavujeme filmový štáb, výrobné zariadenia a akúkoľvek dodatočnú logistickú podporu. Toto všetko je väčšinou internou vecou Virtue a budete sa môcť spoľahnuť na všetky kľúčové detaily.

 

3. Výrobný proces
Štádium výroby je, keď sa vaša koncepcia začne stávať realitou. Výrobný tím sa skladá v štúdiu alebo na mieste filmovania, čo je často intenzívny, akčný deň. Naše filmové štúdio s modifikovateľným účelom nám dáva flexibilitu prispôsobiť filmový proces tak, aby sa presne zhodoval s konceptom videa.

 

4. Postprodukcia
V tejto fáze si vezmeme surové zábery zhromaždené pri filmovaní, alebo z iných zdrojov a začneme strih videa. Môže to byť časovo náročný proces - prezeranie záznamov s cieľom určiť najlepšie zábery a kľúčové momenty, ktoré sa majú zahrnúť. Môže sa vyžadovať pohybová grafika, ako sú názvy a titulky, a niekedy je tiež zahrnutá nová kresba.

 

5. Propagácia
Bez publika nebude vaše video vykonávať svoju prácu. Propagácia je životne dôležitá a bez marketingovej stratégie s pevným obsahom je nepravdepodobné, že budete čerpať plné výhody, ktoré ponúka vaše online video. V tomto štádiu možno budete chcieť, aby sa video opätovne umiestnilo v poradí vyhľadávača a používalo na sociálnych sieťach alebo iných online platformách. Vytvoríme vaše marketingové plány pre video vo fáze objavovania.

Ak chcete začať, napíšte mi, rád poradím.


Rastislav Pepel je stratégom služby SalesManago spoločnosti Virtue..

 

 All works

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie o novinkách Virtue v súlade s GDPR a vyhlásením o ochrane súkromia.