Loading...

Ako môže online video pomôcť vašej firme?

15 jan 18 Written by  Rastislav Pepel
Ako môže online video pomôcť vašej firme?

V tomto príspevku sa budeme zaoberať tým, ako môže marketing s online videom pomôcť vašej firme a byť prínosom, ktorý prináša keď podporíte začlenenie online videa do svojho marketingového plánu.

Video je všade okolo nás a video marketing nie je nič nové. Avšak rozšírená dostupnosť marketingu s online videom nie len pre veľké spoločnosti je relatívne nová. V skutočnosti sa už rok 2016 nazýval rokom videa. Všetci, od individuálnych mienkotvorných ľudí až po veľké korporácie používajú internet pomocou klipov propagujúcich produkty, služby, osobnosti atď. Napriek tomu by ste mohli byť stále skeptickí v súvislosti s používaním videa pre váš malý marketingový program. Avšak!

Video marketing robí všetku prácu, ktorú robí tradičný marketing ale zosilňuje jej účinky. Ľudia sú vizuálne bytosti a nemôžeme pomôcť, ale byť priťahovaní k pohybujúcim sa obrazom, či už ukazujú, že kocka vyskočí do krabice alebo služby, ktorú poskytuje podnik. Prečítajte si informácie o tom, ako tento vizuálny marketingový nástroj pomôže vašej firme.

Zvýšenie povedomia o značke s videom.
Jedným z najlepších spôsobov, ako rozšíriť zákaznícku základňu, je pomôcť viacerým ľuďom zistiť, kto ste a čo robíte. Namiesto toho, aby ste sa stratili v dave, chcete, aby vaše podnikanie vyniklo medzi vašimi konkurentmi. S videami rýchlo vyjadrujete svoje základné hodnoty. Môžete zvýšiť expozíciu potenciálnym zákazníkom tým, že ponúknete zábavné, vzdelávacie videá, ktoré ich informujú o vašej spoločnosti a pomáhajú im zapamätať si vaše meno.

Video môže zvýšiť vaše Online prítomnosť.
Čím viac miest z ktorých sa o vás môžu dozvedieť potenciálni zákazníci, tým lepšia je vaša šanca na ich premenu na platiacich zákazníkov. Akonáhle ste identifikovali a založili svoju značku, musíte dostať informáciu von. "Ale už mám poctivú internetovú stránku, blog a sociálne médiá," povedal niekto. To je skvelý začiatok, ale pokračovanie v šírení slova je rozdiel medzi podnikom, ktorý si cudzinec všimne a podnikom, ktorý vyčnieva nad jeho konkurentmi.
YouTube je druhý najväčší video vyhľadávač, a to je len najlepší „pes“. Mnohé ďalšie stránky, vrátane mnohých platforiem sociálnych médií robia video hviezdou. Ak nepoužívate video na marketing, chýba vám obrovská príležitosť na rozšírenie vášho dosahu a zapojenie vášho publika.

Video odhalí osobnosť.
Niektoré z najúčinnejších disruptorov (myslím Dollar Shave Club) zasiahli divákov tým, že sú jedinečné, ale to neznamená, že musíte prísť s inteligentnou marketingovou taktikou, aby boli účinné. Spoločnosti, ktoré žijú a dýchajú svojou značkou sú s marketingom veľmi úspešné. Jednoduché videá, ktoré ukazujú, kto ste môžu byť efektívnym spôsobom ako priviesť tvár a osobnosť k vašemu obchodnému menu.

Video povzbudí zapojenie sociálnych médií.
Dni keď bol jediným dominantným hráčom YouTube sú minulosťou, ale video naďalej zaberá väčší a väčší podiel na obsahu sociálnych médií. K dispozícii sú videá vo formáte Facebook, Facebook Live, Twitter Periscope a Instagram Live. Prečo by vám na tom malo záležať? Video je najčastejšie zdieľaný obsah v sociálnych médiách.

Spoločnosť Facebook kladie vyššiu prioritu na videoobsah, pretože vie, že to chcú používatelia. Chceme zdieľať obsah, ktorý pobaví našich kamarátov a získa ich a video má na to väčšiu šancu. Viac ako odkazy, obrázky alebo prostý text má video najlepšiu šancu na zdieľanie vašich nasledovníkov. Môžete ľahko ponoriť vaše prsty do marketingového videa prostredníctvom sociálnych médií, tým, že sa naučíte, ako uverejniť videá na Instagram a Facebook.

S videom môžete vytvoriť dôveru.
Marketing je o tom, že potenciálnym zákazníkom ukážete, že rozumiete ich obavám a môžete vyriešiť ich problémy. Najlepší spôsob, ako vytvoriť vzťah je prostredníctvom interakcie tvárou v tvár, ale to jednoducho nie je realistické pre rast podnikania. Celý čas na svete nestačí na to, aby ste osobne stretol každého potenciálneho zákazníka a získal jeho dôveru. Našťastie môžete tento sentiment zachytiť vo forme videoobsahu. Ešte lepšie je, že k dispozícii máte 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Video marketing môže pomôcť vášmu malému podnikaniu vytváraním dlhodobých vzťahov s klientmi skôr, než sa s nimi stretnete. Keď zákazníci vidia vás, váš tím alebo váš produkt vo videách, získajú väčšiu dôveru vo vašu značku. Dôvera je nevyhnutná pre každý malý podnik, a video marketing môže byť tam kde vy nemôžete.

Výhody Video Marketingu.
Malé podniky bývali v nevýhode, keď išlo o video marketing. Bariéry vstupu na trh boli príliš strmé. Na dnešnej marketingovej scéne našťastie vytváranie video obsahu prináša viac výhod ako nevýhod. Nižšie sú uvedené niektoré z hlavných výhod online marketingu videa pre malé firmy.

Zlepšiť hodnotenie vyhľadávačov.
K videu sme mocne priťahovaní a zdržujeme sa okolo video témy, aby sme videli ako to hrá. Zatiaľ čo je to skvelé pre angažovanosť vašeho publika a konverziu, je to tiež dobré pre vyhľadávacie nástroje, ktoré vyhodnocujú vašu stránku.
Spoločnosť Google meria čas strávený na stránkach, aby vám pomohol určiť, či poskytujete, čo hľadajú návštevníci, keď hľadajú konkrétny výraz alebo frázu. Keď sa na vašom webe stretnú s pozeraním videa, spoločnosť Google ju (správne) interpretuje, pretože poskytujete cenné informácie, ktoré návštevník chce. To vám môže pomôcť posunúť sa v rebríčku výsledkov vyhľadávania.

Zlepšit váš mobilný marketing.
Mobil stále rastie ako hlavná metóda prístupu k informáciám online. S lepšou technológiou a vyššou šírkou pásma je teraz video vhodné pre mobilný marketing . Obsah videa na mobilnom zariadení sa vo všeobecnosti zobrazuje na celej obrazovke, takže môžete vedieť, že vaše publikum získava plný zážitok. Ak sa vaše video zobrazuje na pracovnej ploche, či na pozadí môže byť stále efektívne, pretože aj keď nie sú používatelia úplne vyladení vizuálne, zvuková zložka môže stále poskytovať vašu správu.

Sprostredkujte informácie efektívnejšie.
Ak sa chcete dozvedieť viac o produkte alebo službe, chcete podrobnosti prezentácie rýchlo a ľahko spracovať. Video je vynikajúci spôsob, ako komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi. Len za niekoľko sekúnd, môžete zaujať ich pozornosť, vysvetliť o čom je vaša firma a prečo by sa mali zaujímať. Môžete to urobiť písomne? Iste, ale môžete to urobiť rýchlejšie a zapamätateľne v rýchlom videu.
Vynikajúca návratnosť investícií (ROI).

Video marketing nie je len o nehmotných výhodách. Môže to viesť k významným finančným výnosom. Pridaním vysvetľujúceho videa na vstupnú stránku môžete zvýšiť predaj (podľa niektorých štúdií až o 80%). Vďaka modernej technológii nevyžaduje produkovať efektívne videá v marketingovom rozpočte podstatnú líniu.
S telefónom môžete robiť slušné videá a trochu plánovať. Zákazníci neočakávajú kvalitu videoklipu z ich online videí. V skutočnosti uprednostňujú jednoduché a primerane kvalitné klipy, ktoré robia dôkladnú prácu vysvetľujúcu produkt alebo službu, a nie leštenú, vysokokvalitnú produkciu, ktorá im toho moc nehovorí.

Zvýšená efektivita reklamy s videom.
Pre vaše publikum je príliš jednoduché posúvať sa vpravo pod bannerom alebo bočným panelom, pričom tieto prvky majú tendenciu po určitom čase splynúť. Videá na druhej strane, chytia našu pozornosť. Video reklamy môžu zaujať publikum a umožnia vám dosiahnuť dosť času v kratšom intervale, prinášať viac návštevníkov na vaše stránky a pripraviť ich na nákup.
Zatiaľ čo marketing videa sa objavil už od vynájdenia televízie, online video je teraz k dispozícii pre malé podniky, aby mohli predávať svoje produkty/služby a vyrovnávať podnikateľské podmienky. Obsah videa naďalej rastie a nevykazuje žiadne známky spomalenia, takže začnite s prvým videom už dnes!

Ak chcete začať, napíšte mi, rád poradím.


Rastislav Pepel je stratégom služby SalesManago spoločnosti Virtue..

 

 All works

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

Od 25. mája 2018 zdieľame všetky informácie o novinkách Virtue v súlade s GDPR a vyhlásením o ochrane súkromia.